تبلیغات
sɹəʌoႨ ʇɐԀ - چرا سگ ها سرشان را کج میکنند

چرا سگ ها سرشان را کج میکنند

دوشنبه 4 تیر 1397 10:57 ب.ظ

نویسنده : *M*L*O*D*I*

کج کردن سر سگ | سر کج  کردن سگ | بیماری کج کردن سر سگ | بیماری سر کج  کردن سگ - پرشین پت شاپ

تا حالا برای شما پیش آمده که بخواهید بدانید چرا سگ ها سرشان را کج می کنند؟ کج کردن سر سگ را می توان یکی از رفتار های مشخص سگ ها دانست.  به نظر شما این کار می تواند طبیعی باشد؟

این حرکت می تواند در سگ ها عادی باشد اما در بعضی مواقع این طور نیست ممکن است حیوان دچار بیماری شده باشد. در بعضی وقت ها صدا باعث می شود که سگ سرش را به آن جهت که صدا را می شنود کج کند و یا توله سگ ها به خاطر صدا این عکس العمل را نشان دهند. سگ ها و توله سگ ها نسبت به صدا و چیزهای که اطرافشان است سرشان را کج می کنند واین رفتار در آنها طبیعی شناخته شده است.

وقتی سگ این رفتار را انجام می دهد و ما از این رفتار او استقبال می کنیم او متوجه می شود که ما دوست داریم که این عمل را انجام دهد و او این کار را تکرار می کند و این خود یک آموزش برای او محسوب می شود. مطالب و تحقیقات زیادی در مورد سر کج کردن سگ ها وجود دارد. نمونه بارزش این که آنها با این کار می خواهند بهتر ببیند و بشنوند. اما در بعضی موارد گفته شده که آنها سرشان را کج می کنند که پوزشان مزاحم دیدن شان نشود. این رفتار در سگ ها عادی به عمل می آید و علت دقیق آن مشخص نیست.

کج کردن سر سگ و بیمار بودن وی

در بعضی موارد سر کج کردن سگ ها بیماری است. به طوری که دست خودش نیست و باید جدی گرفته شود و ممکن است نشانه بیماری دیگری باشد. سر کج کردن سگ اگر بیماری محسوب شود اصولا با اختلال ستیبول همراه است و این یعنی هماهنگی بین گوش داخلی و میانی که این خود باعث غیر ارادی کج کردن سر است. این غیر ارادی بودن و این بیماری می تواند علائمی مانند حرکات غیرارادی و تشنج مانند در چشم (نیستاگموس)، عدم تعادل در حرکت، تهوع -استفراغ و علائم سرگیجه داشته باشد. هم چنین بیماری هایی چون عفونت گوش، بیماری های مغز، اختلال عملکرد آیدیو پایتک و ستیبول و کم کاری تیروئید می تواند عملکرد ستیبول را مختل کند.

در صورتی که این نوع از بیماری در سگ وجود داشت حتما آن را جدی بگیرید و او را نزد دامپزشکی ببرید.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 تیر 1397 10:57 ب.ظاسکرول بار