تبلیغات
sɹəʌoႨ ʇɐԀ - هزینه نگهداری گربه

هزینه نگهداری گربه

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 02:24 ب.ظ

نویسنده : *M*L*O*D*I*
ارسال شده در: گربه ?

هزینه نگهداری از گربه

مسئولیت نگهداری از گربه مانند هر حیوان دیگری، با تعهدات مالی همراه شده است. اگر شما توان قبول چنین تعهدی را نداشته و یا تمایلی به پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارید، بهتر است که از همان ابتدا سرپرستی این حیوان را قبول نکنید. قطعا در بعضی شرایط مقاومت در برابر صورت بامزه بچه گربه‌هایی که به صورت رایگان واگذار می‌شوند، کار ساده‌ای نیست با این حال اگر نتوانید که حداقل مایحتاجات مورد نیاز زندگی او را تامین کنید، در حق گربه ظلم کرده‌اید.

 

گربه‌های نیازهای اولیه مشخصی دارند که یک صاحب مسئولیت پذیر همیشه به آن‌ها توجه می‌کند. این نیازها عبارتند از:

  • غذا، بالاترین کیفیتی که توانایی تهیه آن را دارید.
  • محیطی امن در خانه
  • عقیم کردن (توسط دامپزشک)
  • واکسیناسیون (توسط دامپزشک)
  • چک آپ سالانه توسط دامپزشک
  • شرایط خاص و بحرانی، مانند زمانی که گربه مریض شده است.

این موارد یک باید هستند و قابل مذاکره نیستند و شخصی که توانایی پرداخت آنان را ندارد، نباید از این حیوان نگهداری کند.

حال به بررسی دقیق‌تر هزینه‌ها می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها می‌توانند بر اساس اندازه، سن، منطقه زندگی و سلامت گربه تحت تاثیر قرار بگیرند و عددهای ذکر شده یک تخمین کلی هستند.

نکته: با توجه به این که اکثر مواردی که باید برای گربه خود تهیه کنید وارداتی هستند و قیمت دلار نیز بسیار متغیر می‌باشد، این قیمت‌ها نیز می‌توانند تغییرات شدیدی داشته باشند.

غذای با کیفیت: ۷۰-۱۲۰ هزار تومان در ماه

تقریبا معادل بلیط یک کنسرت یا چندبار سینما رفتن با دوستان خود!

جعبه خاک و خاک

هزینه جعبه خاک گربه

شما می‌توانید یک جعبه خاک را از ۳۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان تهیه کنید.هر ۸ کیلوگرم خاک با جنس بسیار خوب حدود ۹۰ هزار تومان هزینه دارد و در صورتی که از یک گربه نگهداری می‌کنید حدود ۲ ماه را پوشش خواهد داد.

عقیم کردن

کلینیک‌های بسیاری این عمل را برای شما انجام خواهند داد. بسته به نر یا ماده بودن گربه این هزینه متفاوت است و معمولا عقیم کردن گربه‌های ماده هزینه بیشتری نسبت به گربه‌های نر خواهد داشت. میزان هزینه به طور متوسط برای گربه نر ۲۰۰ هزار تومان و برای گربه ماده ۲۸۰ هزار تومان می‌باشد. در صورتی که دامپزشک به صورت خصوصی کار کند این هزینه می‌تواند تا ۳۰۰ هزار تومان برای گربه نر و تا ۵۰۰ هزار تومان نیز برای گربه ماده بالا رود.

(در صورتی که دامپزشک درخوایت هزینه بالاتری را دارد، از او تقاضای شفاف سازی کنید. این عمل ساده بوده و با عمل جراحی قلب باز متفاوت است!)

واکسیناسیون

درست مانند عقیم سازی، بسته به مکان و دامپزشک این هزینه متغیر می‌باشد. با این حال حداکثر این میزان ۳۵۰ هزار تومان برای واکسن کامل سال اول می‌باشد.

چک آپ سالانه توسط دامپزشک

یک بررسی کامل، شامل بررسی دندان و آزمایش خون، حدود ۴۵۰-۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد. این مقدار تنها در صورتی است که چک آپ به صورت کامل باشد و نه این که دامپزشک تنها به صورت کلی حیوان را بررسی کند.

مراقبت توسط دامپزشک در شرایط خاص

هزینه دامپزشک

هیچ راه واقع بینانه‌ای برای تخمین این نوع هزینه‌ها وجود ندارد چرا که آنان بر اساس شرایط کلی، سن و … تحت تاثیر قرار گرفته و بسیار متغیر هستند. بیمه حیوانات می‌تواند در این جا به کمک شما بیاید. این بیمه‌ها بسیار ارزان بوده و معمولا کمتر از ۱۰۰ هزار تومان می‌باشند. با این حال ما پیشنهاد می‌کنیم که هر ماه هزینه‌ای را برای شرایط اضطراری کنار بگذارید (برای مثال هفته‌ای ۴۰ هزار تومان).

نکته‌ای که در اینجا لازم به ذکر است: ناخن‌های گربه خود را تحت هیچ شرایطی نکشید. این موضوع نه تنها هزینه‌های بسیاری را ایجاد خواهد کرد بلکه سال‌ها درد، خستگی و دل شکستگی را در گربه ایجاد خواهد کرد.

دوران سخت

بله، همه ما دورانی را داشته‌ایم که در اثر عوامل مختلف، زندگی و درآمد ما تحت تاثیر قرار گرفته اند. این شرایط می‌تواند روی نحوه نگهداری ما از گربه تاثیر بسزایی داشته باشد.

در اینجا مواردی که در این دوران سخت می‌توانند تعدیل شوند را بررسی خواهیم کرد.

هزینه غذای گربه

قطعا انتخاب‌های غذایی گربه در اینجا به کمک شما بیایند. با خرید غذاهای ارزان‌تر و تمرکز روی میزان بیشتر غذای خشک، می‌توانید هزینه‌های خود را بسیار کاهش دهید تا دوران سخت به انتها برسد.

هزینه خاک گربه

جایگزین‌های موقت زیادی برای خاک گربه وجود دارد. با این حال هنگام استفاده از آنان حتما شرایط بهداشتی مواد را بررسی نمایید.

هزینه‌های دامپزشکی

بعضی از صاحبان گربه‌ها هنگامی که با این شرایط روبرو می‌شوند زمان بین چک‌آپ‌ها را افزایش می‌دهند. این کار قابل انجام است تنها در صورتی که گربه شما سالم و جوان باشد. بعضی از واکسیناسیون‌ها می‌توانند توسط خود شما و در خانه انجام شوند. این موضوع هنگامی که از چندین گربه نگهداری می‌کنید بسیار تاثیرگذار خواهد بود. با این حال تنها در صورتی اقدام به این کار کنید که با آن آشنایی کامل داشته و نکات واکسیناسیون صحیح را می‌دانید.

کنترل کردن هزینه دامپزشکی در شرایطی که گربه دچار مشکل شده است کمی دشوار می‌باشد با این حال می‌توانید از نکات زیر کمک بگیرید:

  • درخواست پرداخت هزینه به صورت قسط
  • قرض: گرفتن پول به صورت موقت از خانواده، دوستان یا به صورت وام از بانک.
  • فروش یا به گرو گذاشتن وسایل: ما شخصی را می‌شناسیم که برای کمک به حیوان خانگی خود کلکسیون CD و DVD های نایاب خود را به فروش رساند بدون این که لحظه‌ای به خودش فکر کند. به اطراف خود نگاه کنید و ببینید چه مواردی برای زندگی شما ضروری نیستند. برای فروش می‌توانید از سایت‌هایی مانند شیپور و دیوار استفاده نمایید.

در صورتی که رابطه مناسبی با دامپزشک خود داشته باشید احتمال کمک از طرف او بسیار وجود دارد. در این موارد است که تفاوت یک صاحب مسئولیت پذیر با کسی که تنها برای تفریح از گربه نگهداری می‌کند مشخص خواهد شد.

هزینه سنگین بی مسئولیتی

پناهگاه سگ و گربه

پناهگاه‌های سگ و گربه در آمریکا به قدری پُر هستند که سالانه حدود ۴-۶ میلیون سگ و گربه در آن‌ها آتانازیمی‌شوند. میلیون‌ها گربه دیگر هر ساله در خیابان رها شده و با مرگ روبرو می‌شوند. مسئولیت اکثر این مرگ‌ها روی دوش کسانی است که بدون هیچ فکری اقدام به قبول سرپرستی گربه کرده در حالی که توانایی و لیاقت این مسئولیت را نداشته‌اند. شاید خیلی از آنان خود را انسان‌های خوش قلبی بدانند با این حال بدون هیچ شکی، انسان‌هایی خودخواه و بدون مسئولیت هستند.

بیایید برای زندگی حیوانات نیز، ارزش قائل باشیم و تنها در صورتی که توانایی قبول این مسئولیت سنگین را داریم، آن را بپذیریم.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:16 ب.ظاسکرول بار