تبلیغات
sɹəʌoႨ ʇɐԀ - اجتماعی کردن گربه

اجتماعی کردن گربه

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 02:14 ب.ظ

نویسنده : *M*L*O*D*I*
ارسال شده در: گربه ?
اگر به گربه ای بیرون از خونه غذا میدیدین اجتماعی کردنش کار درستی نیست....چون گربه ای که انسان ها اعتماد میکنه احتمالا به حیوان ازار ها هم اعتماد میکنه و این چیز خوبی نیست....ولی اگه میخواید از خیابون یک گربه بیارید این مطلب کمکتون میکنه:


. هنگام اجتماعی کردن گربه صبر داشته باشید

صبر با بچه گربه

شما نمی‌توانید گربه خود را مجبور کنید که کاری را انجام دهد. بنابر این سلاح شما صبر و استفاده از  تشویق کننده‌های مناسب است.

۵. استفاده از تربیت تشویقی (تقویت مثبت)

تشویق مثبت گربه

فریاد زدن بر سر گربه و دعوا کردن او، راه مناسبی برای آموزش بچه گربه‌ها نمی‌باشد.

تربیت تشویقی به معنی استفاده از جایزه و خوراکی‌های مورد علاقه گربه، برای تکرار رفتار دلخواه شماست.

به این وسیله گربه سرانجام رفتار قبلی خود را ترک کرده و به سمت رفتار مورد نظر شما خواهد آمد. این ساده ترین روش برای تغییر رفتار نامناسب بچه گربه می‌باشد.

  • اگر گربه کاری را که شما دوست ندارید انجام می‌دهد، به او بی توجهی کنید. معمولا ناله کردن در کنار در یا چنگ زدن به اشیا برای جلب توجه شماست. اگر شما به او بی توجهی کنید، به زودی رفتارهای نامناسب را ترک خواهد کرد.
  • جایزه باید خوراکی خوشمزه‌ای باشد. اگر جایزه شما توجه بچه گربه را جلب نمی‌کند، می‌توانید خوراکی‌های متنوع را امتحان کنید و ببینید که کدام یک گربه را به هیجان می‌آورد.

۶. پرهیز از مجازات گربه

دعوا نکردن گربه

مجازات گربه ممکن است تاثیر مصنوعی داشته باشد ولی تنها باعث لجوج‌تر شدن گربه خواهد شد. برای مثال فرض کنید که گربه به جای استفاده از جعبه خاک، خود را در وسط اتاق خالی کند. اگر شما او را مجازات کنید و بترسانید، گربه مجازات را به شما، و نه به خالی کردن خود در اتاق، ربط خواهد داد. بنابر این این موضوع روی رفتار او، تنها در جلوی شما، تاثیر خواهد گذاشت.

  • این موضوع عواقب دیگری نیز دارد. با این کار شما، گربه سعی می‌کند مکان‌های مخفی را پیدا کرده و در این مکان‌ها خود را خالی کند. همچنین ممکن است در جلوی شما دیگر از جعبه خاک نیز استفاده نکند.

۷. استفاده از صدای گربه مادر به هنگام دعوای بچه گربه‌ها

استفاده از صدای گربه مادر

هنگامی که گربه مادر می‌خواهد بچه گربه‌های خود را توبیخ کند، صدای کلیک مانندی را ایجاد می‌کند که قابل تقلید است. از آن‌جایی که بچه گربه به این صدا عادت دارد، استفاده از آن می‌تواند بسیار موثر باشد.

  • تنها کاری که شما باید انجام دهید زدن زبان به سقف دهانتان و ایجاد صدای کلیک مانند است. به این روش هنگامی که گربه در حال انجام کاری نامناسب است می‌توانید او را متوجه اشتباهش کنید.

۸. استفاده از علف گربه (Catnip) برای آموزش‌ها

استفاده از علف گربه

آموزش گربه با استفاده از علف گربه می‌تواند تاثیر فوق‌العاده زیادی داشته باشد. استفاده از  این جایزه‌ها تاثیر بهتری از فریاد بر سر گربه دارد. این یک راه مناسب برای جلب توجه گربه به سمت اسباب بازی‌های مناسب و مشخص کردن جایگاه‌های خواب گربه است. مقدار کمی علف گربه در یک کیسه می‌تواند حیوان شما را برای ساعت‌های متوالی سرگرم کند.

  • همه گربه‌ها به علف گربه تمایل نشان نمی‌دهند که این موضوع کار را کمی دشوار می‌کند. اگر گربه بی علاقه به نظر می‌رسد، سعی کنید موارد مختلف را امتحان کرده و علایق او را درک کنید.

۹. ایجاد فضای زیاد برای گربه

استفاده از فضای زیاد برای گربه

اگر بچه گربه شما از کابینت‌های آشپزخانه بالا می‌رود یا وارد فضاهایی شده که برای او مناسب نیستند، ترساندن او فایده‌ای نخواهد داشت و تنها ترس از شما را به او آموزش می‌دهد. در عوض سعی کنید به وسیله قرار دادن وسایل گربه در موقعیت‌های مکانی مناسب و استفاده از علف گربه و جایزه، او را تشویق به استفاده از آن‌ها کنید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 04:16 ب.ظاسکرول بار